CCTV

Systémy CCTV umožňují efektivním způsobem monitorovat střežený prostor a kontrolovat tak i velmi rozsáhlé, střežené oblasti v reálném čase. Jsou navrhovány jako uzavřené televizní okruhy od jedné až po několik desítek kamer s možností sledování a vyhodnocování obrazového signálu na jednom nebo více pracovištích. Systémy umožňují sledování obrazu ze střeženého prostoru v reálném čase na monitoru, přes internet nebo pomocí mobilního telefonu, ale také zaznamenávat obraz na dnes už výhradně digitální záznamová zařízení. Záznam slouží k následnému vyhodnocování poplachových situací nebo ke zpětnému dohledávání dříve zaznamenaných informací bez nutnosti přerušení záznamu. Dnes je již běžný přenos obrazu pomocí internetu na poměrně velké vzdálenosti, umožňující např. velkým firmám sledovat dění na pobočkách apod. Systémy CCTV lze použít jako vhodné doplňky systémů EZS, ale je i možné je provozovat jako samostatné bezpečnostní aplikace, které jsou velmi variabilní a je možné je postupně rozšiřovat a tím snižovat počáteční velké investice do velkých systémů.

Primárním zdrojem informací v systému CCTV jsou klasické analogové nebo webové kamery. Dnes využívané kamery se speciálními čipy, umožňující dokonalé digitální zpracování obrazu, jsou vybavené mnoha užitečnými doplňkovými funkcemi pro zlepšení kvality obrazu ( kompenzace protisvětla, automatické přepínání barevného a černobílého modu, detekce pohybu v přednastavené lokalitě, apod. ). Velmi rozšířeným typem jsou tzv. kompaktní kamery s vestavěným infrareflektorem pro sledování míst s nízkou intenzitou okolního osvětlení.

DVR neboli digitální videorekordéry jednoznačně vytlačily z trhu klasické analogové videorekordéry, které známe z komerčního používání. Záznam je ukládán na interní nebo výměnný disk HDD o kapacitě minimálně 80GB. Kromě základních typů umožňujících připojení pouze jedné kamery, jsou DVR schopny pracovat se čtyřmi, osmi nebo šestnácti a více kamerami. Umožňují mimo jiné ovládání pohyblivých kamer, samostatné nastavení parametrů pro každou kameru a spoustu dalších užitečných funkcí. Většina modelů pracuje v tzv. triplexním režimu, to znamená, že umožňují současně přehrávat, nahrávat a zálohovat videosignál. Samozřejmostí je přenos do PC přes LAN, export záznamu na CD nebo na paměťovou jednotku USB.

Vyšší řady digitálních záznamových zařízení jsou účelově konstruované přístroje na bázi průmyslových počítačů a umožňují celou řadu funkcí – záznam a současné zálohování obrazu, telemetrické ovládání pohyblivých kamer, nastavení parametrů snímání pro jednotlivé kamery, kvalitní tisk, vysokorychlostní přenos obrazu přes libovolné komunikační rozhraní atd. Systémy CCTV je možno doplnit o celou řadu prvků, které zvyšují komfort obsluhy.

Firma Altech je schopna navrhnout a realizovat systémy jak pro malé objekty např. rodinné domy, kde je možné využít propojení signálu do televizního rozvodu nebo PC, tak i systémy pro velké instalace ( vlastní ostraha, dohled nad parkovacími místy, vnitřní monitoring podřízených pracovišť, dálkový dohled nad důležitými technologickými procesy apod. ) a to jak v analogovém, tak i v IP provedení Používáme výrobky renomovaných firem, které mají všechny potřebné homologace a certifikáty pro použití v ČR a odpovídají našim platným zákonům a normám. Nabízíme systémy firem Honeywell, Samsung, Axis a Acti.

Honeywell Security – jej nadnárodní koncern, který se v oblasti bezpečnostních aplikací, mimo jiné zabývá vývojem a výrobou ucelených kamerových systémů od samotných kamer přes záznamová zařízení, řídících a vyhodnocovacích softwarů pro vysoce náročné Hi End aplikace. Součástí technologií firmy Honeywell jsou například záznamová zařízení vybavená doplňkovými softwary pro rozpoznávání SPZ s rozšířenými databázovými a videoanalytickými funkcemi.

Samsung – je divizí jihokorejské firmy Samsung zabývající se výrobou CCTV techniky. Příznivou cenou a velmi dobrými technickými parametry vyplňuje Samsung prostor pro středně náročné aplikace. V naší nabídce je zastoupen zejména širokým sortimentem vnitřních i venkovních kamer, pevných i pohyblivých, jak v analogovém, tak i v IP provedení a cenově zajímavou nabídkou záznamových zařízení.

Axis – firma Axis vyvíjí čipy a sofistikované algoritmy určené pro síťové video, které přinášejí kvalitu obrazu u levných kamer nevídanou. Jako první uvedla na trh celou řadu technologií pro vylepšení obrazu (  některé z nich má patentovány ). Z technického pohledu se kvalita obrazu kamer Axis opírá zejména o pokročilé zpracování signálu, algoritmy pro vylepšení obrazu, technologie pro kompresi videa a speciální čipy pro zpracování obrazu a síťového videa vyráběné přímo firmou Axis.

Acti – představuje ekonomickou variantu produktů v oblasti kamerových systémů. Je to firma se silným vývojovým zázemím, která se orientuje pouze na IP řešení a portfolio jejich výrobků patří v této oblasti ke světové špičce. Vyvinula vlastní SW–NVR Professional s otevřeností pro aplikace dalších světových dodavatelů, má velmi rozvinutou celosvětovou distribuční síť a díky ní se zaměřuje i na účinnou podporu lokálních projektů.